Kūno tobulinimas

kunas

Fizinio pasirengimo skiltyje jau kalbėjau apie tam tikrus bendrus fizinių savybių lavinimo principus, apie galios didinimą, anaerobinės ištvermės lavinimą. Kalbėdami apie kūno tobulinimą, turime galvoje ne tik raumenų apimtis, bet ir jų funkcionalumą, balansą, koordinuotumą, žodžiu, visapusišką kūno "išdirbimą". Kaip rodo praktika, daugelis turi labai mažai bazinės informacijos apie treniruočių poveikį mūsų organizmui ir apie tai, ką ir kaip daryti, kad treniruotės padėtų progresuot jums reikalinga kryptimi ir nealintų kūno. Tad kartu su Arūnu Atraškevičium, Kyokushin karate treneriu, nusprendėme sukurti mokymų ciklą, kuriuose sužinosite daug svarbių dalykų, liečiančių fizinį tobulėjimą. Taigi, šis straipsnis bus lyg paskaitų archyvas (su video patalpinimo datomis, kad būtų lengviau sekti), kurį laikas nuo laiko vis atnaujinsiu, įkeldamas naujus video mokymus, tad čia rasite informacijos apie kūno lavinimą, fizinio krūvio planavimą, įvairius treniruočių principus, kūno atsigavimo optimizavimą, papildų vartojimą ir t.t., žodžiu, apie tai, ką naudinga žinoti kiekvienam sportuojančiam žmogui.

 


2012-07-10  Pradžioje šiek tiek bazinės informacijos apie fizinio krūvio planavimą, treniruočių poveikį mūsų organizmui ir papildų vaidmenį atsistatymo procese:


2012-07-10  Viso kūno raumenų lavinimo treniruotė kieme, be jokios spec. įrangos. Paskirtis: raumenų reljefas (didinami raumenys, deginami riebalai). Treniruotės principas: atliekama 10 pratimų po 30 pakartojimų, tarp priėjimų darant tam tikrą pertrauką su mažu intensyvumu:


2012-07-10  Viso kūno raumenų lavinimo treniruotė kieme. Paskirtis: viso kūno raumenyno išdirbimas orientuojantis į anaerobinės ištvermės lavinimą (didelis intensyvumas ir trumpos poilsio pertraukos, t.y. intensyvus raumenų darbas esant mažam deguonies kiekiui). Treniruotės principas: išeilės atliekami 4-6 pratimai po 10 pakartojimų be pertraukų, tada 1-2 min pertrauka (priklausomai nuo tikslų ir pasirengimo) ir ratas kartojamas arba pereinama prie naujo pratimų komplekso. Ši treniruotė jau buvo įkelta anksčiau, bet pagalvojau, kad labai tinka visai šio straipsnio temai, be to, ji atlikta kieme tiesiog pajungus fantaziją ir panaudojant tai, kas buvo po ranka, o straipnsio tikslas būtent ir yra parodyti įvairius treniravimo būdus, kuriuos galėtų panaudoti didžioji dalis žmonių:


2012-07-26  Įžanga į sporto farmakologiją. Kas tai, kodėl tai aktualu sportininkams ir kuo ji naudinga? Labiau skirta profesionaliems sportininkams, arba tiems, kas dirba dėl rimtų rezultatų, tačiau žinoti naudinga visiems :)


2012-08-06  Šiek tiek informacijos apie kūno riebalų deginimą ir svorio metimą. Kadangi kalbame apie kūno tobulinimą, o kaip žinia, kuo mažiau kūnas turi riebalų, tuo jis geriau atrodo, tai nusprendėme paliesti ir šią temą. Galiausiai, turint viršsvorio, apskritai daugelis fizinio lavinimo pratimų atliekama sunkiau, o daugeliu atveju ir sveikatai nėra gerai, tad šios žinios apie mitybą ir riebalų deginimą niekam nepamaišys. Antrame klipuke bus info apie papildus, padedančius deginti riebalus, tačiau, kad ši svetainė netaptų kažkokia reklamos priemonė, noriu pabrėžti, kad svarbiausia yra mityba ir fizinis krūvis, o papildai reikalingi tik siekiant pagreitinti ar padidinti efektą, tačiau jie nėra būtini ir čia idėsiu tik tam, kad jei kažkas ieškos tam skirtų papildų, tai galės rasti kažkiek informacijos į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis papildus, o jei jų jums nereikia, tai antrojo klipuko galite net nežiūrėti :)2012-08-06 Šiek tiek informacijos apie raumeninės masės auginimo principus, treniruotes, papildus.


2013-02-10  Pokalbis apie dažniausiai užduodamus klausimus, liečiančius papildų vartojimą, svorio auginimą ir t.t.


2013-05-28  DUK 2 apie raumenų auginimą, mitybą, treniruotes, papildus, kūno ryškinimą ir t.t.


2013-11-26  Dalinai reklaminis video, kuriame Arūnas pristato savo projektą "Informaciniai leidiniai". Kadangi sportuojantiems tai gali būti aktualu, tai nusprendžiau jį čia patalpinti. Pačius leidinius galite įsigyti čia: http://sveikatosmenas.lt/informaciniai-leidiniai