savigyna

Išsivadavimai iš smaugimų

baime

Šioje pamokėlėje pakalbėsime apie veiksmus, kuriuos reiktų atlikti patekus į vieną ar kitą smaugimo veiksmą. Svarbiausia, kaip ir patekus į bet kurią kitą situaciją, nepasimesti (išsigandus pasistengti greitai susigriebti ir suprasti, kad nėra kur trauktis - arba jūs, arba jis) ir kaip galima greičiau pradėti veikti, atakuoti, pulti priešininką, kad sugriauti jo planus ir pastatyti jį į jam pačiam nepalankią situaciją. Dažniausiai, atlikus pirmus puolimo veiksmus, pats užpuolikas pasimeta, nes yra nemaloniai nustebintas, ir jums belieka įveikti jį jums patogiu būdu, tiesiog išnaudojant galimybes, kurias jums suteikia priešininkas. Kalbu apie tam tikras atsidengusias zonas ir ypač patartina rinktis svarbiausius taškus, kurie suteikia daugiausiai skausmo ir turi didžiausia efektą - galva, tarpkojis, tam tikros kojų zonos. Žinoma, kai eina kalba apie galimybių išnaudojimą, t.y. apie jau apgalvotus smūgius į tam tikras vietas, tai turiu galvoje jei jūs jau susitvarkėte su savimi, su savo baime, stresu ir sugebate vertinti ir analizuoti situacija, nors, aišku, tas situacijos vertinimas vyks labai greitai, tiesiog akimis pamatote arba net pajaučiate kur priešininkas atsidengė, kurią jums patogią zoną atsuko ir tiesiog smogiate. Čia noriu pabrėžti, kad smūgiavimui "gerų" vietų ieškojimas ar, tiksliau, jų pamatymas gali būti aukštesnio parengimo reikalas, jei jūs nesate daug dirbęs prie įvairių situacijų ir veiksmų, tai tiesiog daužykite priešininką kur ir kaip papuola, kad jis turėtų kaip galima mažiau laiko susiorientavimui.

Pamokėlėje daug nekalbėsiu apie pačius smūgius ir technikas, labiau noriu pabrėžti principus - ką rekomenduojama atlikti vienoje ar kitoje situacijoje. Žodžiu, pateiksiu rekomendacijas, ką siūlo atlikti savigynos specialistai, kokių veiksmų reiktų griebtis norint išsivaduoti iš dažniausiai sutinkamų smaugimų. Apie viską smulkiau pačioje video pamokėlėje, tik pradžioje noriu paminėti svarbiausius dalykus:

1) Reikia stengtis apskritai neleisti priešininkui smaugiajums atlikti smaugimo, t.y. esant kažkokiai situacijai, kai jaučiate grėsmę, visada turite būti pasiruošę bet kurią akimirką "šauti" į gynybą ar puolimą ir nereiktų leisti priešininkui priartėti tiek, kad jis galėtų pradėti vieną ar kitą smaugimo veiksmą. O jei nespėjote sureaguoti iš karto, tai pradėkite veikti kai tik supratote kas vyksta, t.y. tai gali būti ta smaugimo veiksmo fazė, kai užpuolikas dar tik tiesia rankas link jūsų, gali būti, kad rankomis jau liečia jūsų kaklą, bet pats smaugimas dar neprasidėjo ir t.t. Žodžiu, tik suvokėte, kad jums nori atlikti "kažką" (nes tai gali būti ir sugriebimas, stūmimas ar net smūgis), iškarto atliekate savo veiksmus.

2) Pačius pirmus išsivadavimo veiksmus reiktų atlikti daug nemastant ir rinktis pačius paprasčiausius motorinius veiksmus, smūgius, sukiojimąsi į šonus, bandymą išsivaduoti. Pradinė kovos fazė pati baisiausia ir įvairios sudėtingos technikos čia dažnai nepavyksta, o kai jau padarote pradžią, tada jau galite rinktis - ar ir toliau atakuoti priešininką paprasčiausiais smūgiais, ar atlikti kitus veiksmus (jei mokate ir esate pasiruošę, nes visgi smūgiai veikia geriausiai, žodžiu, čia jau viskas priklauso nuo jūsų pasirengimo), kol agresorius bus įveiktas. Kaip minėjau, patys pirmi veiksmai ir smūgiai gali būti bet kokie, kas jums gaunasi lengvai, tiesiog neleiskite užpuolikui ramiai jūsų smaugti, smūgiuokite kur galite ir su kuo galite - kojomis trypkite užpuoliko kojas ar spardykite į blauzdikaulį ar tarpkojį, rankomis smokite i veidą, akis, nosį, kaklą, jei yra galimybė, galite kasti, spjauti ir t.t., žodžiu, atlikti viską, ko reikia, kad nors akimirkai sutrikdyti priešininką ir, kai pajuntate atirandančias kitas galimybes, tiesiog veikiate į jas, kol priešininkas bus nugalėtas. O dabar apie viską konkrečiau video pamokoje.


Tikiuosi supratote pačią esmę ir principus - tiesiog kažką darote, naudojate viską ką turite ir nesustojate tol, kol priešininkas nebus įveiktas ir jūs galėsite saugiai pasitraukti iš įvykio zonos. Tikėkimės realybėje jums to neprireiks, tačiau žinios ir mokėjimas niekada nepamaišys.