savigyna

Reali savigyna prieš lazdą

lazdos

"Lazda" savigynoje turi labai daug pavidalų, pradedant nuo elementaraus pagalio ar strypo iki beisbolo lazdos, armatūros gabalo, teleskopinės lazdos, biliardo lazdos ir t.t. Žodžiu, gyvenime galima rasti labai daug "lazdų", nes tai yra tiesiog kažkoks įrankis, kuris yra pakankamai ilgas ir su kuriuo gali būti smogiama. Tad šioje pamokėlėje pakalbėsime apie galimus gynybos prieš tas "lazdas" būdus. 

smugis-lazdaKaip visada apie konkrečius veiksmus ir principus video medžiagoje. Dabar noriu tik užakcentuoti svarbiausius dalykus. Ginantis prieš lazdą, atsitraukimo ar puolimo veiksmus, o ypač "nėrimą" (pažiūrėję video medžiagą suprasite ką turiu galvoje) jūs turite atlikti visu 100%, nes jei suabejosite, tai nespėsite atsidurti ten kur reikia. Kaip visi suprantate, didžiausią pavojų kelia lazdos galas, kadangi jis juda didžiausiu greičiu ir padaro didžiausią žalą. Taigi, suprantama, kad geriausia vieta, ginantis nuo lazdos, yra arba už jos pasiekimo ribos, arba prie pat žmogaus, turinčio tą lazdą, kadangi šioje distancijoje ji yra mažiau pavojinga. Tad visa gynybos prieš lazdą esmė ir yra veiksmai, kurių pagalba jūs turite kaip galima greičiau ir saugiau nusigauti iki pat priešininko, kur ne tik galėsite išvengti pavojingo smūgio, bet ir atliksite savo puolimo veiksmus. Tad apie tai dabar ir pakalbėsime video pamokoje:


Kaip matote, gynybos veiksmai yra gan paprasti, jums tiesiog reikia šokti į priešininką ir, net jei nepavyks kažko atlikti tiksliai, vistiek išvengsite rimtų sužeidimų, kuo arčiau jūs būsite, tuo mažesnė bus patirta trauma. Čia labai svarbus jūsų psichologinis pasirengimas, pasitikėjimas, pasiryžimas ir užtikrintumas atliekant veiksmus, nes abejonės sumažins judesių greitį ir tvirtumą. Nepamirškite ir to, kad visada į pagalbą galite pasitelkti aplinkinius objektus. Papildomi netikėti jūsų veiksmai, tokie kaip kažkokio rūbo ar indo metimas į priešininką, ar kokios kėdės pastūmimas link jo, ne tik, kad apsunkins jam judėjimą, bet ir suteiks jums taip reikalingą trumpą laiko atkarpėlę, per kurią galėsite prišokti prie užpuoliko ir jį įveikti.