savigyna

Reali savigyna prieš šaunamąjį ginklą

grasina-pistoletu

Gynyba prieš šaunamąjį ginklą yra gan keblus dalykas, kadangi nuginklavimo veiksmai čia galimi tik artimoje distancijoje, t.y. nėra gynybos per atstumą, pvz. jei priešininkas stovi už kelių metrų nuo jūsų (na nebent yra kokia siena ar kitas objektas, kur galėtumėte žaibiškai užlysti ir tada galvoti apie tolimesnius veiksmus. Taip pat, ekstra atveju, galima bėgti į šoną nuo ginklo, tai yra daug geriau nei judėti tiesiai į ginklą ar nuo jo, kadangi kai jūs judate šonu, asmuo su ginklu turi jus sekti akimis ir rankomis, o daugeliui nepatyrusių šaulių, tai darant, atlikti taiklų šūvį į judantį objektą nėra tokia ir lengva užduotis, tad jūsų šansai išgyventi didėja). Tačiau esmė yra ta, kad jei užpuolikas norėtų jus nušauti, tai ir nušautų, o jei jis to dar nepadarė, vadinasi turi kažkokių kitų tikslų, jam kažko iš jūsų reikia, gal kokios ypatingos informacijos, gal pinigų, gal grasina tikslu jus įbauginti ir t.t. Tai, kad jūsų nenušovė iškarto, leidžia suprasti, kad bus tolimesnis situacijos vystymasis ir tolimesni užpuoliko veiksmai, grasinimai, reikalavimai ir t.t., kurių metu jūs galėsite atlikti tam tikrus gynybinius veiksmus, kurie padės įveikti užpuoliką. Apie juos ir pakalbėsime šioje pamokėlėje.

Pradžioje trumpai apie tam tikrus dalykus, kurie yra svarbūs, kai kalbame apie gynyba prieš šaunamą ginklą. Kaip minėjau pradžioje, jei užpuolikas laiko ginklą per didesnį atstumą nei jūs galite pasiekti - jūs nieko negalite padaryti ir telieka klausyti užpuoliko įsakymų ir, jei įmanoma, juos vykdyti, laukiant, kad gal jis priartės ar kažkas iš šalies įsikiš ir suteiks jums proga priartėti prie ginklo ir t.t. Užpuolimo atveju, kaip ir situacijose kai puolama su peiliu, jūs turite pasirinkti, ar tai, ko reikalauja užpuolikas, yra labai svarbu, nes jei yra tikimybė, kad davus tai ko jis nori jūs ištrūksite gyvas, tada patartina paklusti. Tačiau, pistoletasnepamirškite, kad visada yra tikimybė, kad gavęs ko nori, užpuolikas vis tiek jus nušaus, tad čia, kaip ir situacijoje su peiliu, pasirinkimą ką daryti teks padaryti patiems, atsižvelgiant į situacijos rimtumą, į užpuoliko kūno kalbą ir į kitas detales. Kitas dalykas, jei jūs nuspręsite atlikti tam tikrus veiksmus (apie kuriuos šiek tiek vėliau) ir atimsite ginklą, tai ką toliau su juo daryti? Jūs nežinosite ar tas ginklas apskritai veikia, ar jis tikras, kad galėtumėte su juo toliau gintis, o net jei ir gintumėtės bei peršautumėt užpuoliką, tai, vėlgi, gali būti taip, kad teisme bus bėdų, kai bandysite įrodyti, kad esate teisus, panaudojęs ginklą prieš jau beginklį asmenį. O jei tas ginklas neregistruotas, tai dar teks aiškintis kieno jis, gal čia jūs jį išsitraukėte ir nušovėte nekaltą žmogų... Taigi, čia, kaip ir situacijoje su peiliu, yra neaiškumų, ką geriau su tuo ginklu daryti? Yra daug variantų, gal šauti į kojas, gal mesti ginklą į šoną ir tiesiog pulti užpuoliką ar bandyti pabėgti jei yra galimybė. Aišku, galima stebėti ir užpuoliko reakciją, kaip jis reaguoja į jo paties ginklą, kai jis atsuktas į jį, nes jei tai tikras ginklas, turėtų pasimatyti išgąstis ir, žinoma, priešingai, jei jis drąsiai eina į ginklą, didelė tikimybė, kad su šiuo ginklu jūs rimtesnės žalos nepadarysite. Daugiau nebeplėtosiu šios temos, nes tikslas yra pakalbėti apie gynybos veiksmus, tiesiog turėkite galvoje, kad visumoje, realiame gyvenime, nėra viskas taip paprasta kaip kine ir yra labai daug papildomų klaustukų, nors jei jus užpuls, tai apie tai galvoti teks mažiausiai.

ugnies-linija

Taigi, dabar arčiau esmės - gynybos prieš šaunamą ginklą veiksmai. Kalba eis apie nedidelio gabarito ginklus - pistoletą, revolverį, žodžiu ginklai, kurie naudojami užpuolimo metu, nekalbėsime apie automatus ar kokius medžioklinius šautuvus. Patys gynybos veiksmai yra labai panašūs į gynybos veiksmus, kai užpuolikas jums grasina su peiliu. Apskritai, realioje savigynoje pagrindas yra veiksmų paprastumas ir kuo gynybos veiksmai vienodesni, tuo mažiau jums reikia galvoti ką ir kaip atlikti, nes viskam naudojamos labai panašios technikos. Esminis skirtumas ir pats svarbiausias dalykas ginantis prieš šaunamąjį ginklą yra išeiti iš ugnies linijos! Ugnies linija vadinamas kulkos skriejimo trajektorija arba, jei paprasčiau ir arčiau savigynos - tai kryptis, į kurią nukreiptas ginklo vamzdis. Tad kokie bebūtų veiksmai, svarbiausia yra išėjimas iš ugnies linijos, t.y. ginklo vamzdžio nusukimas nuo savęs. Beje, lyginant su peiliu, tai artimoje distancijoje šaunamas ginklas, tam tikra prasme, yra dar parankesnis, nes jūs tiksliai žinote iš kur laukti pavojaus, kai tuo tarpu peilis nežinia kuriuo kampu ir kaip lėks link jūsų. Tai tiek įžanginės informacijos apie gynybą prieš šaunamą ginklą, o apie pagrindinius principus ir veiksmus žiūrėkite video medžiagoje.

Pirmoje dalyje šiek tiek pakalbėsime apie esminius realios savigynos prieš šaunamąjį ginklą momentus bei apie grasinimą ginklu iš priekio:


Antroje dalyje pakalbėsime apie grasinimą ginklu iš už nugaros:


Kaip matote patys veiksmai gan nesudėtingi ir panašūs į gynyba prieš peilį, tačiau, realiose situacijos, dažnai neviskas pavyksta taip kaip norisi, tad svarbiausia suprasti gynybos principus ir nepasimesti. Žinoma, egzistuoja dar begalės įvairių kitų technikų, kurios taip pat veikia tam tikrose situacijose, bet savigynoje aš esu už tai, kad naudoti tai, kas paprasta, nes tik tai veikia realiose stresinėse situacijose. Geriau mažiau grožio, bet kad būtų veiksminga.