Draskymų sistema

Šioje pamokoje noriu jus supažindinti su tam tikra DRASKYMŲ (angl. shredder) sistema. Tai nėra kažkoks atskiras stilius, tai tiesiog tam tikri rekomenduojami veiksmai, kuriuos siūloma prijungti prie bet kurios jūsų kultivuojamos kovų rūšies, nes tai labai veiksminga realioje situacijoje, kai reikia kovoti už savo gyvybę.

draskymaiŠi sistema taikoma ypatingai artimoje kovoje, t.y. ji neveikia per distanciją, kadangi čia visą laiką rankos turi būti ant priešininko kūno, o smūgiai naudojami tik trumpi, neatitraukiant rankų toli nuo kūno. Esmė yra neleisti priešininkui susivokti kas vyksta, pastoviai jūsų rankos turi "vaikščioti" per priešininko veidą, draskyti jį nagais, veikti per skausmingus taškus, tokius kaip nosis, akys, ausys, plaukai, kaklas bei galimi tam tikri trumpi smūgiai. Pagrindinis šios sistemos pliusas - ją gali naudoti kiekvienas ir ji labai gerai veikia, net jei jūs esate žymiai silpnesnis už užpuoliką. Turbūt nesunku suprasti, kad ši sistema ypatingai rekomenduojama moterims, ypač, jei jūs turite ilgus nagus :)

Prieš pradedant pamokėlę, noriu užakcentuoti pagrindinius draskymų sistemos dalykus:

  • Kai tiks suartėjate su priešininku iškarto griebkite jo veidą ir nuo tos akimirkos jo nebepaleiskite.
  • Dirbkite abiem rankom ir, draskydami ar veikdami į skausmingas vietas, stenkitės galvą sukioti į skirtingas puses, tai neleis priešininkui susiorientuoti situacijoje ir jis negalės jūsų pulti, be to, galėsite jį valdyti ir nukreipti kur jums reikia.
  • Nepamirškite judėti patys, nestovėkite vietoje, nes užpuolikas, net ir nematydamas, gali kažką sugalvoti, todėl visada stenkitės vedžioti jį aplink save ir judėti patys.
  • Naudokite tik trumpus smūgius, nes atitraukta ranka gali duot pakankamai laiko užpuoliko kontraatakai, todėl, net ir atliekant smūgius, stenkitės visada būti arti galvos ir po smūgio tuoj pat vėl ją sugriebkite.

Taigi, aptarėme kas svarbiausia, o dabar pažiūrėkite kaip visa tai atrodo gyvai.


Kaip matote, draskymų sistema yra labai paprasta, tačiau labai efektyvi ir tikrai rekomenduoju kiekvienam ją suprasti ir pritaikyti sau, savo kovos stiliui, nes niekada negali žinoti, su kuo ir kaip teks grumtis realioje situacijoje. Be je, patarimas dėl draskymų sistemos treniruočių: tam, kad nesusižaloti veido, ypač jei turite ilgus nagus, rekomenduoju užsimauti kažkokias pirštines, kurios padės išvengti įdrėskimų bei akių sužalojimų treniruočių metu.