savigyna

Papildomi veiksmai realioje savigynoje

veiksmai

Šia pamoka noriu užbaigti bazinį realios savigynos pasiruošimą, t.y. pakalbėjome apie ginybą (Apgaulinga gynyba), apie pagrindinius smūgius rankomis (Smūgiai rankomis) bei kojomis (Smūgiai kojomis), apie skausmingus veiksmus bei jų pagalba atliekamą priešininkų kontroliavimą (Skausmingi veiksmai ir kontroliavimas) ir apie išsivadavimus iš pagrindinių smaugimų (Išsivadavimai iš smaugimų) bei situacijų, kai priešininkas jus laiko būdamas už nugaros (Išsivadavimai kai užpuolikas už nugaros). Dabar, kai jau žinote kas svarbiausia realioje savigynoje, noriu pateikti jums papildomos informacijos, smulkiau aptarti tam tikras detales iš jau aptartų veiksmų, taip pat keletą papildomų smūgių, kuriais galite papildyti savo įprastus veiksmus.

Noriu pabrėžti, kad visada svarbiausia yra bazė, nes didelė tikimybė, kad realioje situacijoje, veikiami streso, jūs tik ją ir sugebėsite panaudoti (tiksliau JEI sugebėsite tai tik kažką iš pagrindinių veiksmų padarysite, tai priklausis nuo to, kiek suvaldysite stresą, kaip susitvarkysite su adrenalinu ir kiek esate dirbęs bei išmokęs tuos veiksmus). Turiu galvoje tai, kad realioje situacijoje daug nemąstykite (nors turbūt net ir stengiants nelabai išeis) apie smūgių atlikimą bei smūgių įvairovę, geriau savo arsenale turėti tik kelis smūgius, bet mokėti juos gerai atlikti ir jais pasitikėti, kad nereiktų mėtytis ir galvoti "kaip dabar smogti, kurią techniką naudoti". Tačiau, jei pagrindus jau kažkiek žinote, tada siūlau susipažinti su papildomais veiksmais bei tikslesne ankstesnėse pamokose paminėtų veiksmų technika, kad galėtumėte tai pasitreniruoti bei išbandyti su partneriu ir pakelti savo sugebėjimų kartelę kiek aukščiau. Nes jei viską sugebate panaudoti teisingai, tai kuo daugiau mokėsite, tuo legviau sugebėsite išsisukti iš įvairiausių situacijų. Kadangi pamoka gan ilga, tai padalinau ją į dvi dalis. Pirmoje dalyje pakalbėsime apie jau žinomų veiksmų tam tikras detales. Trumpai panagrinėsime pirmo smūgio blokavimą bei pirmų smūgių teisingą atlikimą:


Antroje dalyje supažindinsiu jus su tam tikrais papildomais veiksmais, kurie gali būti naudingi įvairiose situacijose:


Kaip matote, yra begalės įvairiausių technikų (ir jų dar yra labai daug), tačiau norėjau jus supažindinti su pačiomis veiksmingiausiomis. Kaip minėjau, svarbiausia nepamirškite pagrindų ir pasikliaukite būtent baziniais veiksmais, prie kurių atidirbimo pastoviai sugrįškite, net jei ir atrodo, kad viską labai gerai žinote ir norite pastoviai mokintis naujų dalykų.