kuno tobulinimas

Kas tu - lyderis ar luzeris?

Dažnai, jaunimo tarpe (ir ne tik), egzistuoja problema, susijusi su nesugebėjimu pasirinkti savo kelio, nesugebėjimu atsispirti kitų įtakai. Ši problema yra labai dažna ir daug skaičiau įvairių pamąstymų šia tema. Galiausiai, nusprendžiau paimti geriausias ir, mano manymu, teisingiausias mintis, prie jų pridėjau dar ir savo pamąstymus ir taip gimė šis straipsnelis, kuriame į šią problemą žvilgtelėsiu per sporto prizmę, kadangi tai yra kur kas labiau apčiuopiama, nei kalbėjimas bendrai apie "kažką".

 

nuodai

Taigi, dažnas jaunuolis pasakoja, kad jis labai rimtai žiūri į sportą ir savo sveikatą, tačiau jo draugai nieko kito neveikia tik geria, rūko ar vartoja narkotikus, per naktis bastosi po klubus ir, žinoma, pastoviai valgo niekam tikusį maistą. Šie jaunuoliai sako "taip gyvendami, per naktis nemiegodami, vartodami nuodus, mes negalime pasiekti gerų rezultatų sporte, nes pastovi miego stoka, alkoholis ir kiti nuodai išmuša iš treniruočių rėžimo ir pasiekti gerų rezultatų labai sunku, bet mes nenorim būt atsiskyrėliais, norim turėt būrį draugų, linksmai gyventi, todėl su jais visur "dalyvaujame", nors suprantame, kad tai nėra gerai". Taigi, jie nenori būti atsiskyrėliais ir seka iš paskos niekam tikusių "draugų". Visų pirma, visiems šiems jaunuoliams (tikiuosi labai jauni neskaito, nes kalbėsiu tiesiai šviesiai) noriu pasakyti - jūs esat "šūdmaliai". Nustokit būt nevykėliais ir pagaliau apsispręskite, kuo jūs norite būti. Jei jūs sakot, kad jums rūpi sveikata bei rezultatai sporte, tačiau, jūs nenorite išsiskirti iš kitų ir einate kartu su "draugais" ir vartojate visą šūdą, tai galiu pasakyti, kad jūs esat visiški "luzeriai" ir silpnavaliai. Taip, kalbu žiauriai, bet teisingai. Aš nesiruošiu čia pasakoti apie narkotikų, alkoholio ar rūkymo žalą organizmui, šios informacijos pilna visur, aš noriu pakalbėti apie jus, jūsų požiūrį. Jei jūs bijote išsiskirti iš kitų, bijote būti kažkuo daugiau, bijote siekti savų tikslų, nes kiti gali to nesuprasti, tai jūs niekada nebūsite LYDERIAIS, jūs esate silpnavaliai. Lyderiai nepaiso ką kiti apie jį galvoja ar ką sako, jie stiprūs viduje, jie žino savo tikslą ir eina jo link. Kas liečia bendravimą ar draugyste, tai reikia labai rimtai pasverti, ar tie, ką tu vadini draugais, tikrai yra tavo draugai. Tikras draugas niekada tavęs nesmerks už tavo pasirinkimą gyventi protingai ir siekti kažko daugiau, jis gali nebent pavydėti, kad tu gali pasiekti kažko daugiau nei jis, bet, vėlgi, tikras draugas, turėtų tik džiaugtis tuo. Taigi, susirask tinkamą kompaniją ir eik į priekį. Pasirink kuo tu nori būti - lyderiu ar "luzeriu".

lyderis

"Aš esu lyderis, aš siekiu savo tikslo, aš einu pirmyn, kad ir ką apie tai sakytų aplinkiniai". Toks yra mano požiūris ir tai visiškai nereiškia, kad aš pasikėlęs ar kažkas tokio. Paprasčiausiai, šis nusiteikimas veda mane pirmyn, padeda man siekti tikslų. Aš nelendu kitiems į akis, nes turiu savo planų, savo veiklos ir man nėra kada naktimis bastytis neaišku kur, gerti, rūkyti, vartoti narkotikus ar kabinėtis gatvėse prie kitų, nes tai silpnavalių užsiėmimai. Gatvėmis šlaistosi tik "luzeriai", kurie neturi jokių prasmingų gyvenimo tikslų. Tai jie užpuldinėja nekaltus žmones, jie jaučiasi neįvertinti ir niekam nereikalingi, tad, norėdami pasirodyti ir pasijusti stipriais, bando įrodyti savo "jėga" užpuldinėdami silpnesnius, bando žeminti ir kritikuoti kitus (čia liečia ir internetinius kritikus), nes patys nieko nesugeba.

Taigi, aš pasidalinau savo mintis, dabar tavo eilė pasirinkti, kas tu esi ir kuo nori būti - lyderiu ar "luzeriu". Ar tu esi silpnavalis ir toliau eisi iš paskos "luzerių" ir pats juo tapsi, ar tu pasirinksi kitą kelią, nugalėsi baimę būti kitokiu, išsiskirti iš kitų ir tuo didžiuotis, atsisakysi to, kas tau trukdo siekti rezultatų, spjausi į aplinkinių kritiką ir tapsi tikru LYDERIU, kuris nebijo eiti savo keliu. Juk pats Budha yra pasakęs: "Tik tada, kai kiekvienas atras drąsos eiti savo keliu, nekreipiant dėmesio į aplinkinių prieštaravimus - pasaulis taps šviesesnis". Manau, šie žodžiai labai gražiai apibendrina mano pamąstymus šia tema.

Pabaigai noriu pasidalinti su jumis kažkur išgirstais labai protingais ir gražiais žodžiais, kurie skamba maždaug taip: "jei tu rytoj nebepabustum, jei šiandien paskutinė tavo gyvenimo diena, ar tu didžiuotumeisi tuo, ką suspėjai nuveikti per savo gyvenimą... nes jei ne, tai laikas kažką savo gyvenime keisti." Taigi, pasistenkime neleisti savo gyvenimo tuščiai, siekime savo tikslų, eikime pirmyn nebijodami aplinkinių nuomonių ir kritikos, kad vėliau netektų gailėtis. Mes patys esam savo gyvenimo kalviai ir patys turim pasirinkti savo kelią, o ne sekti kitų keliais, ypač, jei matome, kad jie visiškai niekam tikę. Būkime LYDERIAIS!