savigyna

Veiksmingiausia ataka

tarpkojisŠioje pamokoje noriu pakalbėti apie tai, kaip, naudojant tik kelis visiškai primityvius veiksmus, kiekvienas gali apsiginti net ir prieš žymiai stipresnį asmenį. Kadangi kalbame apie savigyną, tai suprantame, kad nesiruošiame su šiais veiksmais eiti į ringą ar veltis į kažkokias beprasmes muštynes, mūsų tikslas yra išgyventi ir apsiginti realiose situacijose, užpuolimo atveju, kai jūsų gyvybei gresia pavojus. Kadangi tokiose situacijos žmones labai veikia baimė ir stresas, kurie neleidžia tvarkingai atlikti daugelio įprastų veiksmų, tai į šią veiksmingiausią ataką sudėti tik patys lengviausi smūgiai, kurie nereikalauja nei didelės jėgos, nei ypatingos technikos. O atlikus šią veiksmingą ataką, telieka staigiai pasitraukti iš pavojaus zonos, kol užpuolikas bandys atsigauti po jūsų veiksmų. Kokie tie veiksmai ir kaip juos sujungti į pilną ataką tuojau ir sužinosite.

tarpkojis-keliu

Pradžioje noriu pabrėžti, kad labiausiai realios situacijos baigtį lemia psichologinis pasirengimas, jei tiksliau - tai kiek užtikrintai jūs atliksite savo veiksmus. Kuo veiksmas sudėtingesnis, tuo sunkiau ir neužtikrinčiau jūs jį atliksite, todėl šioje „veiksmingiausioje atakoje“ naudosim pačius lengviausius smūgius, kurie nereikalauja nei didelės jėgos, nei ypatingo technikos atidirbimo, tad net jei nesugebėsite jų atlikti tiksliai ar smarkiai, jie vis tiek veiks. Svarbiausia tai, kad šiuos smūgius gali atlikti bet kas, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar fizinio pasirengimo. Juk savigyna yra skirta visiems. Taigi, dabar apie pačius veiksmus.

Turbūt nieko nenustebinsiu pasakydamas, kad pagrindinis mūsų taikinys yra tarpkojis. Kad ir kaip banaliai tai beskambėtų, kad ir kaip dažnai apie tai kalbame, bet šis taškas yra pats naudingiausias bandant apsiginti prieš stipresnį. Patys smūgiai tai būtų elementarus spyris ir smūgis keliu bei, tam tikrais atvejais, dar smūgis ranka į tarpkojį. Jei pirmas smūgis pasiekia savo tikslą, dažniausiai, tolimesnių veiksmų ir nebereikia, tiesiog lieka sprukti iš tos pavojaus zonos ir tiek. Tačiau, niekada negalime pasitikėti tik vienu smūgiu, juk jis gali ir nepavykti, todėl, geriausia, žinoti kelis iš eilės einančius veiksmingus smūgius, kurie ir sudarys ta veiksmingiausią ataką, kurią atlikus, bent vienas iš smūgių tikrai pasieks savo tikslą ir bent laikinai sužalos užpuoliką bei suteiks jums laiko pasitraukimui. O dabar konkrečiau apie šiuos veiksmus ir apie visą ataką video medžiagoje:


Kaip matote, ataka gan paprasta. Žinoma, tokio pobūdžio atakos sulaukia daug kritikos iš kovinio sporto atstovų, kurie teigia, kad tarpkojo taip lengvai nepasieksi ir panašiai. Esme čia tame, kad jie gatvės kovą įsivaizduoja taip pat, kaip sportinę kovą, kai du priešininkai stovi vienas prieš kitą. Realių užpuolimų metu to nebūna, priešininkas gali būt arba prie jūsų ir kažko reikalauti, gali vykti konfliktas ar grumtynės ir panašiai. Visų tokių situacijų atveju, priešininkas mažiausiai galvoja apie stovėsenas ir tarpkojo saugojimą. Jis tiesiog vykdo užpuolimą, tad šioje pamokėlėje pateikti keli veiksmai gatvėje labai gerai veikia. Dar noriu pridurti, kad nors visi smūgiai labai paprasti, tačiau, kad galėtumėte jais pasitikėti 100%, reikia bent kartą juos išbandyti praktiškai treniruotėje (su draugu ar atvykus į mokymus ar seminarą). Kai pasitikėsite šiais veiksmais ir galėsite juos atlikti be jokių apmastymų ir dvejonių, tada visą tai ir pavirs pačia veiksmingiausia ataka, su kuria apsiginsite daugelyje situacijų, nežiūrint į tai, kas stovi prieš jus. Žinoma, visų kitų realioje savigynoje naudojamų veiksmų žinojimas taip pat praverstų, nes būna situacijų, kai be jų sunku apsiginti, tačiau, tais atvejais, kai žmogus negali papildomai skirti laiko treniruotėms, tai čia pateikti veiksmai, manau, yra geriausias variantas siekiant apsiginti.