Atlaisvink rankas

Pakalbėkime apie paprasčiausią, bet tuo pačių laisvos_rankosvieną iš svarbiausių patarimų – „Atlaisvink rankas“. Kad ir kaip tai atrodytų paprasta, tačiau, tai kertasi su žmogaus instinktais ir realiose ekstremaliose situacijose mes dažnai elgiamės ne taip, kaip derėtų. Susimastėte apie ką eina kalba? Esmė labai paprasta – jei užpuolikas jus netikėtai užpuola, kai jūsų rankos būna kažkuo užimtos (nešate kažkokį objektą, dėžę, tašę, maišelį, rankinuką ir t.t.), tuomet, streso veikiamas, dažnas instinktyviai įsitempia, sustingsta ir toliau laiko įsikibę tą objektą. Taip, užimtąja ranka, jus negalite atlikti nei gynybos, nei puolimo veiksmų, o tai kelia jums didelį pavojų ir neleidžia efektyviai gintis. Tad pažiūrėkime, kas yra svarbiausiai tokiose situacijose.

Iš tiesų viskas labai parasta, tiesiog prisiverskite paleisti tą laikomą objektą ir viskas, dabar jūs jau turite savo gynybos priemonę – ranką, kuria galite atlikti tai, ką jums reikia. Kaip minėjau, tai atrodo labai paprasta, tačiau, realiose situacijose, instinktai ir stresas dažnai tam trukdo, todėl labai pravartu tai tiesiog pasipraktikuoti simuliuojant užpuolimo situacijas. Tas pats liečia ir tuos atvejus, kai užpuolikas jus abiem rankom smaugia, laiko įsikibęs, spaudžia prie sienos ir t.t. Čia taip pat, dažnai, žmonės tiesiog įsikabina į priešininko rankas ir bando galynėtis, nors to visai nereikia. Tiesiog paleiskite vieną jo ranką (kita prilaikydami, kad neatsitrauktų po pirmų jūsų veiksmų) ir dabar jau laisva savo ranka atlikite smūgius ar kitus savigynos veiksmus. Tad toks trumpas ir paprastas patarimas šį kartą.


Kaip matote, viskas labai nesudėtinga, kaip ir kituose patarimuose, tiesiog tai reikia žinoti ir esant reikalui padaryti. Tai tiek.