Mušk kol guli

guli

Šį kartą pakalbėsime apie dar vieną "negarbingą" patarimą - "mušk kol guli" ir pažvelgsime į veiksmus, kuriuos patartina atlikti pargriovus užpuoliką. Kaip ir patarime Spjauk į veidą, čia mažiausiai galvosime apie tai, kas garbinga, gražu, vyriška bei visą kitą, kas neturi nieko bendro su realia savigyna. Jei jūs papuolėte į situaciją, kai jus puola, žemina, bando apiplėšti ir t.t., tai užpuolikas jau parodė jums savo nepagarbą, tai kodėl besiginančiam reiktų elgtis kitaip? Taigi, nesiplėsime kalbėti apie moralę ir taisykles, nes apie tai jau buvo kalbėta, tad eikime prie reikalo ir pasiaiškinkime, ką turiu galvoje sakydamas "mušk kol guli".

Esmė čia labai paprasta ir manau viskas bus pakankamai aišku iš video medžiagos, bet aiškumo labui užakcentuosiu, kad čia yra tik dar vienas patarimas, t.y. tai nėra bazinė technika (kaip ir spjovimas į veidą) be kurios jūs neišsiversite, tai tiesiog pagalbinis veiksmas (todėl ir kalbame apie jį prie patarimų), kuris tam tikrais atvejais gali būt labai naudingas, o kitais atvejais, jo tiesiog gali net nereikėti. Tiem, kas supranta realios savigynos principus, manau net nėra reikalo aiškinti, kad bent laikinai įveikus užpuoliką, svarbiausias mūsų uždavinys yra kaip galima greičiau dingti iš pavojaus zonos. Tačiau, ar pargriovę agresorių, mes esame tikri, kad jis yra įveiktas ir kad jis nepuls iškarto mūsų vytis? Tai ir yra viso šio patarimo "mušk kol guli" esmė - atlikti papildomus veiksmus, kurie padidins sėkmingo pabėgimo iš pavojaus zonos tikimybę. O dabar truputi smulkiau apie tai.

Visų pirmą, sakydamas mušk kol guli, neturiu galvoje, kad pargriovus priešininką jį reikia spardyt iki negalėjimo. Tiesiog tuo atveju, jei jums pavyksta pargriauti užpuoliką, niekad nėra visiškai aišku, kokioje dabar būsenoje jis yra (na nebent atlikote tikrai triuškinantį smūgi, po kurio užpuolikas iškart griūna be sąmonės), tad jei jūs iškarto bandysite bėgti (tai rekomenduojama daugeliu atveju), o agresorius pargriuvo nepatyręs didesnių traumų, tai jis iškarto gali pulti jus vytis, o tuo atveju, jei pavys, jūs jau nebeturėsite netikėtumo faktoriaus pranašumo, nes dabar užpuolikas jau žinos ko gali iš jūsų tikėtis, tad prasidės kova, kurioje nežinia kas nutiks. Tam, kad išvengti to, rekomenduojama tik pargriovus užpuoliką, kol jis dar yra pasimetęs, iškarto atlikti traumuojantį veiksmą, po kurio užpuolikas arba nebenorėtų (dėl patiriamo skausmo), arba tiesiog nebegalėtų (pvz. jei traumuosite kojas, ypač patartina čiurną, ar geras smūgis į tarpkojį, kepenis ir t.t.) jūsų persekioti. Tas smūgis turi būt pats paprasčiausias, tiesiog geras stiprus "treptelėjimas" pėda, kulnu ar smūgis į šoną, siekiant suteikti kaip galima daugiau skausmo ar traumuoti. Atlikę šį veiksmą, nežiūrint į tai ar jis pavyko, ar pataikėte kur norėjote ir t.t., iškarto stenkitės dingti iš ten, nes kartais net ir paprastas spyris gulinčiam gali nepavykti, tad nereiktų per daug tuo užsiimti ir labai įsitraukti į bandymus atlikti tolimesnius veiksmus, nes jei užpuolikas susiorientuos situacijoje, tai gali pervesti kova ant žemės, kur jūsų gali laukti nauji nemalonumai. Taigi, dabar apie tai video medžiagoje:


Kaip matote viskas labai paprasta, atliekate savo gynybos veiksmus ir, jei pasitaikė proga, tai tiesiog pasinaudojate atsiradusia galimybe ir pabandote atlikti traumuojantį veiksmą bei iškarto bėgate iš ten.