Spjauk į veidą

Pakalbėsime apie labai paprastą, bet labai efektyvų veiksmą - spjūvį į veidą (tiesiogine prasme). Daugeliui turbūt atrodo, kad spjauti į veidą labai nemandagu bei negarbinga? Bet juk lygiai taip pat negarbinga spirti į tarpkojį ar besti į akis, o tai, savigynoje, yra naudojama dažniausiai, nes tai veikia geriausiai. Taigi, turėkite galvoje, kad reali savigyna ir garbė neturi tarpusavyje nieko bendro, čia ne kovos menai, čia priešininkas jus taip pat puola negarbingai, o dažniausiai dar ir ne vienas. Trumpai pakalbėjome apie moralinę pusę, dabar pereikime prie pačio veiksmo.

spjautiNa spjauti ar imituoti spjūvi manau moka visi, tai "technikos" aiškinti čia nereikia, svarbiau yra jo naudojimo ypatumai. Visa esmė yra ta, kad kai jums spjauna į veidą, jūs visada refleksiškai užsimerksite, nusisuksite ar kitaip bandysite išvengti to. Ši reakcija ir yra tai, ko mes siekiame. Kai jūs susikabinate su priešininku ir dėl kažkokių priežasčių negalite atlikti jam kažkokių esminių veiksmų, nes jiems yra priešinamasi (gal jūs esate prispaustas prie sienos, "surakintas" ar jei šiaip jums reikia kažko dėmesio nukreipimui), tiesiog spjaukite priešininkui į veidą ir tą akimirką, kai jis užsimerks ar nusuks galvą, iškarto atlikite sekančius puolimo ar išsivadavimo veiksmus. Manau, idėja labai paprasta ir aiški, spjaunate į veidą, kad sutrikdyti priešininką ir, pasinaudoję agresoriaus nuostaba ir pasimetimu, atliekate savo sekančius veiksmus. Kad nebeliktų jokių klaustukų pažiūrėkite ir filmuotą medžiagą.


Filmuotoje medžiagoje tik norėjau parodyti kaip atrodo pats veiksmas, tačiau, pateiktose situacijose, spjūvis buvo naudojamas tik kaip papildoma priemonė prie kitų veiksmų. O būna situacijų, kai daugelio savigynos veiksmų jūs tiesiog negalite atlikti, gal laikomos jūsų rankos, gal jūs prispaustas ir negalite pajudėti ir t.t., būtent tose situacijose pasimato tikroji spjūvio nauda. Kaip matote, net ir paprasčiausi veiksmai realioje savigynoje gali būt labai naudingi, nes, kai kaunatės už savo gyvybę, visos priemonės yra leistinos ir galite daryti viską, ką sugebate ir ką mokate.