savigyna

Svarbios smulkmenos

svarbios smulkmenos icoVesdamas savigynos užsiėmimus pastebiu, kad daugelis labai skuba atlikti pagrindinius veiksmus, pamiršdami tam tikras smulkias detales, kurių praleidimas gali neigiamai įtakoti atliekamo veiksmo rezultatą. Tad šiame patarime ir pakalbėsime, kaip padidinti savo šansus apsiginti ir optimaliai atlikti savigynos veiksmus.

Pirma, kuo geriau žinosite detaliai kiekvieną veiksmą, tuo teisingiau jį atliksite. Labai dažnai matau klaidas, kai bandoma išsisukti iš tam tikrų padėčių ir pamirštama apie esmines detales, nes galvojama tik apie pagrindinį išsisukimo veiksmą. Būtent tos detalės ir palengvina paties veiksmo atlikimą. Tas reiškia, kad jei jūs fiziškai esate gerokai stipresnis už priešininką, tai užtenka ir minimalių žinių, kad išsivaduoti ir, net veiksmus atliekant ne visai teisingai, jie vis tiek suveiks. Tačiau, jei jėgos lygios ar jūs esate fiziškai silpnesnis, tada visos smulkmenos yra labai svarbios.

Antras niuansas, niekada nereikia pamiršti, kad galite atlikti papildomus veiksmus. Tarkim, yra kažkokia situacija ir tam tikras veiksmas išsisukimui iš jos. Bet tai nereiškia, kad galite tik tą vieną veiksmą daryti ar, dar blogiau, tam veiksmui nesigavus - pasiduoti, nes nebežinote ką sugalvoti daugiau. Bet kurioje situacijoje galima atlikti kažkokius papildomus veiksmus, kurie kažką pakeis, kažkiek sutrikdys priešininką ir visa tai gali privesti prie to, kad jau pavyks atlikti tą norimą veiksmą. Tie papildomų veiksmai, dažniausiai, yra tiesiog smūgis ar papildomas veikimas į tarpkojį (labai dažnai, esant kažkokiose padėtyse, su ranka vis tiek galite pasiekti priešininko tarpkojį), smūgis galva, smūgis kojomis ir t.t. Gal jie ir nebus labai stiprūs, tačiau, tai bus papildomas trikdys, kuris gali pakeisti visą situaciją.

Kadangi iš tekstinio aprašymo gali būt sunku suvokti, ką aš čia bandau pasakyti, tai pasistengsiu viską parodyti video medžiagoje:


Kaip matote, esmė gan paprasta, tiesiog stenkitės veiksmus išmokti atlikti pilnai ir teisingai. Tam rekomenduojama daryti lėtus atidirbimus, kad kiekviena detalė pilnai įsirašytų į atmintį. Taip pat nepamirškite, kad visada galite prijungti kažkokius papildomus veiksmus, kurie pagerins jūsų padėtį ir palengvins jūsų užduotis kovoje.