savigyna

Turėk netikrą piniginę

pinigineDaugeliu atveju užpuolimai vyksta dėl materialinių sumetimų ir, dažniausiai, užpuolikų tikslas yra piniginės (į dažniausiai atimamų daiktų sąrašą taip pat patenka ir telefonai, papuošalai). Vieniems piniginės praradimas gali būt nedidelė bėda, tačiau kitiems, kurie nešiojasi nemažas pinigų sumas, banko bei asmens tapatybes korteles, teises ir t.t., šis praradimas gali kainuot labai brangiai tiek tiesiogiai prarasto turto atžvilgiu, tiek dėl sukeltų problemų (naujų kortelių išėmimai, senų blokavimai ir t.t., visa tai užima ir laiko, ir nervų). Tad šiame patarime pakalbėsime, kaip išvengti šių nemalonumų.

Žinoma, viskas čia labai aišku iš paties patarimo – TURĖKITE NETIKRĄ PINIGINĘ. Esmė paprasta, nusipirkite piniginę, į kurią įdėkite keletą daiktų (nereikalingos kortelės, gal kelis eurus ir t.t.), kad ji atrodytu kaip tikra net ir ją atidarius. Tokiu atveju, papuolus į užpuolimo situaciją, kai jūs negalite atlikti gynybos veiksmų nerizikuodami savo ar kieno kito gyvybe, ar tiesiog, jei nenorite veltis į galimas problemas, o gal apskritai nežinote kaip reiktų gintis, tai tiesiog vykdote užpuoliko reikalavimus ir atiduodate jam savo piniginę, žinoma, netikrą. Kadangi, dažniausiai, užpuolikai tiesiog pagriebia piniginę ir sprunka, tai kartais siūloma į tą netikrą piniginę išvis nieko nedėti ar prikimšti kokių popierių. Tačiau, tokia piniginė, kelia tam tikrą riziką, jei užpuolikas ją atidarys prie jūsų ir supras, kad tai apgaulė. Tokios piniginės atveju arba užpuolikas turi ją paėmęs iškarto sprukti, arba jūs specialiaivagia_pinigine turite numesti piniginę, kad jis eitų (lenktųsi) jos pasiimti ir tuo metu jūs pats pabėgtumėte ar atliktumėte tam tikrus kovinius veiksmus, kol užpuolikas užsiėmęs jos paėmimu. Taip pat galima tą piniginę mesti į užpuoliką ir iškarto bėgti (tuo atveju jei grasinama ne pistoletu, bet, tarkim, peiliu), tokioje situacijoje užpuolikas dažnai pasimeta ir griebia tą piniginę bei sprunka. Tačiau, kaip suprantate, šis būdas su tuščia pinigine yra rizikingesnis, tad aš patarčiau geriau nešiotis netikrą piniginę, kuri užpuolikui, net ir ją prasegus, atrodytų kaip tikra, su įvairiais daiktais, kurie, tiesiog, jums nereikalingi. Tokiu būdu nereiks papildomai rizikuoti ir gali pavykt išsisukti be sunkesnių padarinių.

Šis triukas su netikra pinigine gali praversti ir tais atvejais, kai jus patenkate į labai sudėtingą situaciją, tarkim, skersgatvyje jus užpuola su peiliu. Tada jūs pats galite pakreipti įvykius jums reikalinga linkme, pvz. sakydami „Prašau nieko nedaryk. Va imk mano piniginę daugiau aš nieko neturiu“ ir tuo metu metate jam tą piniginę bei, pasinaudoję užpuoliko sutrikimu, sprunkate. Tam tikrose situacijose geriau mesti tiesiog į užpuoliką ir bėgti, kitais atvejais, kai reikia atsidengti kelia pabėgimui (jei užpuolikas jį užstoja), reiktų mesti į šoną ir t.t., žodžiu, čia jau daug kas priklauso nuo situacijos. Taip pat tą netikrą piniginę galima panaudoti kaip improvizuotą ginklą (plačiau apie juos buvo kalbėta pamokoje "Improvizuoti ginklai") tiesiog metant ją užpuolikui į veidą. O dabar trumpai apie visa tai video medžiagoje:


Šis patarimas gali praversti įvairiais atvejais, ypač, jei dažnai tenka eiti tamsiu paros metu, nesaugiomis vietomis, kur yra nemaža tikimybė, kad gali įvykti apiplėšimas. Kaip minėjau, visų pirma patarimas turėtų praversti tiems, kas nori išsisukti nekovojant, kas neplanuoja atlikti savigynos veiksmų, gal dėl to, kad nenori galimų problemų su teisėtvarka už padarytas traumas užpuolikui, gal dėl to, kad nežino būdų kaip apsiginti, o gal, tiesiog, jaučia, kad psichologiškai dar nėra pasiruošę pasipriešinti realioje situacijoje. Tačiau, net jei jūs savęs nepriskiriate nei vieniems, nei kitiems, ir tikitės pasipriešinti užpuolikui, šis patarimas vis tiek gali praversti, jei kartais papulsite į sudėtingą situaciją (ginkluotas užpuolikas, daug užpuolikų, situacija, kai reikia apginti ne tik save ir t.t.), kurioje, neturint netikros piniginės, gali tekti bandyt gerint situaciją naudojant savo tikrą piniginę. Beje, tą patį netikros piniginės principą galima taikyti ir telefono atveju. Tarkim, jei jūs turite labai brangų telefoną, tai taip pat galite nešiotis kitą - pigesnį (nors šiais laikais ne vienas ir taip turi du telefonus) ir jei užpuolikas prie piniginės dar ir telefono norės, tai atiduosite ir netikrą (arba pigesnį) telefoną. Aišku, realiame gyvenime kiekviena situacija yra skirtinga ir savotiška. Kitą kartą pats užpuolikas gali būt įžūlesnis bei gudresnis ir reikalaut viską iškratyt, kad įsitikintų, ar neturite papildomų piniginių, telefonų ar kitų brangių daiktų, bet čia jau kaip pasiseks. Žodžiu, žinokite visą tai ir jei manysite, kad šis patarimas jums gali praversti, tai pasinaudokite juo, kad vėliau netektų gailėtis.