savigyna

Apie plaukus ir rūbus

plaukaiDaugelis turbūt nustebo, pamatę tokį patarimo pavadinimą svetainėje apie savigyną. Deja, visiškai nesidomiu mada ir apie ją tikrai nieko neišmanau, tad nesiūlysiu kaip apsikirpti ar apsirengti, kad gražiau atrodytumėte. Šiame patarime noriu pasidalinti tam tikromis mintimis apie plaukų ir rūbų privalumus ir trūkumus, žvelgiant per realios savigynos prizmę, kadangi čia tam tikri niuansai gali jums gerokai palengvinti arba kaip tik pasunkinti kovos eigą.

Žinoma, šiuo patarimo nesiruošiu nurodinėti kaip reiktų kirptis ar kaip rengtis, tiesiog jums gali praversti žinoti tam tikras detales. Pradžioje apie plaukus, o tiksliau, apie jų ilgį. Kovojant distancijoje (apsikeitimas tik smūgiais) ar sportinėje kovoje, kur yra taisyklės, ilgų plaukų trūkumas būtų nebent tas, kad jie gali lįsti į akis ir maišyti. Tačiau, kai kalbame apie gatvės kovą, kur leidžiamas viskas, ilgi plaukai gali sukelti daug rimtesnių problemų. O ilgi tampymasčia skaitomi jau tie, už kurių galite tvirtai sugriebti. Kai kovinė distancija suartėja ir prasideda imtynių veiksmai stovėsenoje ar kovojama gulint ant žemės, tai, dažniausiai, savigynoje naudojami įvairūs draskymų sistemos principai – griebiam už akies, nosies, ausies ar, žinoma, plaukų. Kuo jie ilgesni, tuo priešininkui lengviau juos paimti ir atlikti jūsų kontroliavimą skausmingu jų tempimu. Tuo tarpu, turint trumpus plaukus, visų šių nemalonumų išvengiame. Kaip minėjau, tai nereiškia, kad dabar turite eiti kirptis plaukus, ypač, jei esate moteris. Tiesiog žinokite, kad kažkas gali tuo pasinaudoti ir, žinoma, atvirkščiai, esant reikalui, galite patys tuo pasinaudoti, jei užpuoliko plaukai ilgi.

Toliau apie rūbus. Čia taip pat viskas gan paprasta. Jei rūbai aptempti ar ploni, sunku į juos įsikabinti ir atlikti tolimesnius veiksmus. Tuo tarpu, jei apranga yra tvirtesne ir laisva (kabo), tada labai patogu už jos sugriebti ir jus griauti ar laikyti nepatogioje padėtyje. Jei apranga labai jus kausto, varžo, trukdo laisvai judėti, tai irgi sukelia problemų, nes apsunkina daugelį jūsų savigynos veiksmų (pvz.: labai aptemptos tvirtos kelnės neleis smogti iš kelio ar tiesiog greit bėgti, jei to pareikalautų situacija). Prie aprangos trūkumų reiktų priskirti ir gobtuvą (kapišoną), kadangi jis gali labai apsunkinti jums kovą, jei užpuolikas žinos kaip tuo pasinaudoti (užmaut ant galvos, tempti žemyn, uždengti galva ribojant matomumą ir t.t.). Manau, viskas čia gan aišku, bet, kad būtų dar aiškiau, apie pagrindinius minėtus trūkumus ir veiksmus su jais trumpai video medžiagoje.


Kaip minėjau, šis patarimas nereiškia, kad turite nusikirpti plaukus, apsirengti aptemptus rūbus ir kasdien būti nusiteikę kovai. Tiesiog, žinant visą tai, jūs galėsite tuo pasinaudoti, jei šiuos „trūkumus“ turės užpuolikas, o jei patys būsite su ilgais plaukais ar laisvais rūbais, tai žinosite, kad reikia būti budriems ir stengtis neleisti užpuolikui tuo pasinaudoti.